TEMMUZ 2016

TEMMUZ 2016

TEMMUZ 2016

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,


Dernek olarak ana hizmet alanlarımızdan biri de Uçak Bakım Lisansı standartlarının belirlenmesine katkı sağlamaktır.


Ülkemizdeki uçak bakım lisansı edinme sürecinin iyileştirilmesi ve Temel Eğitim Tecrübe Kayıt Listesinin güncellenmesi gerektiği hepimiz tarafından dile getirilmektedir. Uzun süre gerçekleşmeyen işlerin temel tecrübe kayıt listesinden çıkarılarak yerine yenilerinin eklenmesi için internet üzerinden giriş yapılabilen bir program hazırladık. Ancak, programa, çoğunlukla mevcut “task”ların silinmesi yönünde girişler yapılmakta, yerine hangi “task”ların konulacağı ile ilgili giriş yapılmamaktadır.


İlk lisans alınırken, tecrübe kayıt listesinde hangi “task”ların belirleyici olduğunun sektör çalışanları tarafından tanımlanmasını ve meslektaşlarımızın da çorbada tuzunun olmasını istiyoruz.


Lütfen mesleğimize hizmet edelim, www.uted.org üzerinden ilk lisans alınırken tecrübe kayıt listesinde bulunmasını istediğimiz “task” girişlerini yapalım.


Değerli Meslektaşlarım,
İstanbul’daki geleneksel iftarlarımızı bu yılda Florya “Şazeli Restaurant”ta gerçekleştirdik. Bir belgesel tadında olan UTED iftarları, bu yılda üç nesil Uçak Teknisyenlerinin buluşma mekanı oldu. Emekli abilerimizin eski günlerdeki keyifli çalışma ortamlarını yad etmesi ve genç kardeşlerimizle sohbetleri iftar organizasyonlarımızın tadını artırdı. 

Organizasyonlarımıza katılan veya mazeret bildirerek katılamayan tüm meslektaşlarımıza, sektör çalışanlarına ve dostlarımıza ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz. Bu organizasyonların birlikteliğimizle güzel ve anlamlı olduğunu bir kez daha ifade etmek isterim.


Kıymetli Okuyucular,
Hoşgörü ve Rahmetin sembolü olan bir Ramazan ayını daha geride bıraktık. Ülkemizin ve sektörümüzün içinde bulunduğu dar boğazın, bayram coşkusu ile aşılmasını dilerim.


Bayramın tüm insanlığa huzur ve bereket getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim. Tüm meslektaşlarıma ve sivil havacılığımızın tüm paydaşlarına görevlerinde kolaylıklar ve emniyetli çalışmalar dilerim.


Saygılarımla...

18.4.2018 13:53:09
106