İSTANBUL AIRSHOW 2016’DA UTED STANDI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

İSTANBUL AIRSHOW 2016’DA UTED STANDI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

İSTANBUL AIRSHOW 2016’DA UTED STANDI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Bölgenin en büyük sivil havacılık fuarı İstanbul Airshow’a bir stantla katılan Uçak Teknisyenleri Derneği’nin standı sürekli ziyaret edildi. Fuarın en hareketli stantlarından biri olan standımızı çok sayıda yetkili de ziyaret etti.

11. Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı ve Havacılık Endüstrisi Tedarik Zinciri Platformu (İstanbul Airshow) başladı.

Fuarın açılış törenine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, THY Genel Müdürü Temel Kotil, SHGM Genel Müdürü Bilal Ekşi, DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak ve çeşitli havacılık şirket ve kurumlarının üst düzey yöneticileri katıldı.

Törenin açılışında konuşan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, havacılık sektörünün önemine dikkat çekerek, “Havacılık sanayinde yaptığınız 100 birimlik bir yatırım, 300 birimlik bir katma değer üretilmesini sağlayarak diğer sanayi dallarına da katkı sağlıyor. Sanayi üretiminde de bir prestij ve güven ifade ediyor' diye konuştu.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ise fuarın zor bir dönemde gerçekleştirilmesine rağmen “harika bir organizasyona” imza atıldığını belirterek, “Ülkemiz ve dünya havacılığı için gerçekleştirilen bu organizasyonda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Biz THY olarak dünyanın dört bir yanında bayrağımızı gururla dalgalandırmaya devam edeceğiz. Havacılık sektörü için herkes elini taşın altına koyarsa biz bu büyümeyi bir derece daha fazla artırabiliriz diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

1996 yılından beri iki yılda bir düzenlenen İstanbul Airshow'da, yurt içinden ve dışından çok sayıda firma yetkilisi ile dünyanın önde gelen hava aracı ve motor üreticileri yer aldı. Fuara 38 ülkeden 162 şirket katıldı.

'Yerli yolcu uçağı' olarak bilinen 'TRJ328' serisinin de ilk defa tanıtıldığı fuarı binlerce havacılık tutkunu ve sektör mensubu gezdi.

   UTED Standına Büyük İlgi

Fuarda bir stant açan UTED, özellikle uçak teknisyenlerinin ve öğrencilerin ilgi odağı oldu. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Uçak Teknisyenleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Aksaç, fuar boyunca birçok uçak teknisyeninin standa gelerek üye olduğunu belirtti. Aksaç, “Fuar boyunca Sayın Bakanımız Ahmet Arslan Bey başta olmak üzere birçok temas gerçekleştirdik ve üyelerimizin sorunların, mesleğimizin zorluklarını yetkililere aktardık. Görüşmelerimiz süreç içinde de tekrarlanacak. Mesleğimizin sorunlarının çözülmesi, meslektaşlarımızın daha iyi şartlara kavuşması için dernek olarak çalışmalarımız sürüyor” dedi.

18.4.2018 13:53:10
821