EYLÜL 2015

EYLÜL 2015

EYLÜL 2015

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,


Yeni UTED Yönetimi olarak altı ayı geride bırakıyoruz.Geçen süre içerisinde, amatör bir ruhla camiamıza iyi ve faydalı işler yapmaya çalıştık. Bu doğrultuda da çalışmaya devam edeceğiz. Özellikle genç arkadaşlarımızın bu çalışmalarda bizlere katkı sağlamalarını önemsiyoruz. Gelecekte bu camiaya katkı sağlayacak ve yön verecek genç arkadaşlarımıza selamlarımı gönderiyorum.

 

Değerli Meslektaşlarım,


23 Haziran 2015 tarihinde, UTED Yönetim Kurulu adına UTED Dernek Başkanı olarak yaptığım basın bildirisi ile ilgili Hava-iş Disiplin Kurulu tarafından noter aracılığı ile gönderilen yazılı savunma talebini, 14 Ağustos
2015 tarihinde aldım. Gerekli cevabı aynı şekilde noter aracılığı ile kendilerine ilettim. Buradan, yalnızca Hava- iş sendikası yönetiminin değil hiçbir kurum ve kuruluşun UTED derneği tüzel kişiliği üzerinde hüküm sahibi olmadığını tekrar dile getirmek isterim. Bu nedenle Hava-iş Denetleme Kurulu tarafından yapılan yazılı savunma talebini kabul etmediğimi tüm ilgililere bir kere daha iletmek isterim.

UTED olarak, tüm sendikalı üyelerimizin haklarının, Hava-iş sendikası tarafından savunulmasını ve takip edilmesini pek çok kez dile getirmiştik. Ancak, bu talebin yalnızca bizim isteğimizle yerine gelmediğini hep birlikte gördük. Hava-iş Sendikası Başkanı on kişi bulunan istasyonlara defalarca gitmesine rağmen, yaklaşık beş bin yüz çalışanın bulunduğu THY Teknik A.Ş’ye aynı önemi göstermemiştir. Bu tavrın sendika üyeleri tarafından sorgulanması gerekir.

 

Değerli Meslektaşlarım,


Meslektaşlarımızı etkileyen mevzuatlarla ilgili bilgilendirmeler yapmak önemli amaçlarımızdandı. Temmuz ayı dergi yayınımızda mevzuat bölümünü oluşturduk. UTED Dergi Mevzuat bölümü ile sizlerden gelecek talepleri araştıracağız ve bilgilendirmeler yapacağız. Lütfen taleplerinizi bize iletiniz.
Bakım sektörünün ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağı için kısa, orta ve uzun ölçekli gereksinim yönetimi kapsamında planlamalar yapılarak insan kaynağı açığının kapanmasını bekliyoruz. Bu vesileyle, nitelikli insan kaynağı açığının Uçuş ve Bakım Emniyetini tehdit ettiğini bir kere daha dile getirmek isterim.

 

Değerli Meslektaşlarım,

 

Yeni eğitim ve öğretim yılının başarılarla dolu, ülkemize ve sektörümüze hayırlı olmasını dilerim. Ülkemizdeki toplum düzenine kast eden, eli kanlı teröristleri ve onun destekçilerini en ağır ifadelerle lanetliyorum. Rabbim’den kötü niyetli canilerin kardeşliğimizi bozmasına fırsat vermemesini niyaz ediyorum. Bu uğurda şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, acısı olan tüm ailelere metanet ve sabır diliyorum.

Saygılarımla.

 

18.4.2018 13:53:09
148