THY YÖNETİM KURULU BAŞKANI SAYIN İLKER AYCI İLE GÖRÜŞMELERİMİZ

THY YÖNETİM KURULU BAŞKANI SAYIN İLKER AYCI İLE GÖRÜŞMELERİMİZ

THY YÖNETİM KURULU BAŞKANI SAYIN İLKER AYCI İLE GÖRÜŞMELERİMİZ

THY Hat Bakım Başkanlığının 1 Temmuz 2015 tarihinde yapılan iftarında kendisi ile tanıştık. Yaklaşık bir saat süren bu görüşmemizde, THY Teknik A.Ş.’de çalışan teknisyenlerin sorunları ile ilgili düşüncelerimizi paylaşma imkanı bulduk.

UTED yönetimi olarak, 3 Temmuz 2015 tarihinde,THY Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İlker AYCI’ya tanışma ve hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Ziyaret esnasında da sorunlarımızı tekrar dile getirdik. Doğrusu, UTED yönetimi olarakgerçekleştirdiğimiz ziyaretin bu derece samimi ortamda geçmesini beklemiyordum.

Görüşmemiz ile ilgili gece vardiyasında çalışan arkadaşlarımızın bizlerden bilgi beklediğini ileterek, gece vardiyasındaki arkadaşlarımızı ziyaret etmeyi ve onlarla birlikte sahur yapmayı teklif ettik. Sayın İlker AYCI bu teklifimizden çok memnun oldu ve kabul etti.

UTED yönetimi olarak İlker Bey’in ilk ziyaretinin planlamasını yaptık. Özellikle, teknisyenlerin kendilerini değersiz hissettikleri fiziki ortamları kendisinin de görmesini sağladık. Arkadaşlarımız, aracı olmadan sorunlarımızı ilk ağızdan çözüm üretecek üst düzey yöneticiye ilettiler.Ziyaret sonrasında, fiziki ortamların iyileşmesi için çalışmalar yapıldığına hep birlikte tanık olduk. THY Teknik A.Ş. yöneticilerinin de ziyaret sonrası çalışanlarla daha yakın olmaya çalıştığını gördük. İş kıyafetlerimizin daha ergonomik olması içinde yapılacak çalışmalara katkıda bulunacağız.

İlker Bey’in ilk ziyareti ile ilgili, THY Teknik A.Ş. çalışanları tarafından olumlu geri dönüşler aldık. İkinci ziyareti takip eden hafta, Ramazan ayı içerisinde, SAW tesislerine planlamıştık ancak, İlker Bey’in programının uygun olmaması ve Ramazan ayı nedeniyle ikinci ziyareti ilk planladığımız tarihlerde gerçekleştiremedik.

SAW tesislerindeki arkadaşlarımızı da Yönetim Kurulu Başkanımız İlker Bey ile buluşturmak için Özel Kalem Müdürü Sayın Kemal ÖZTÜRK ile sürekli iletişimde olduk.

14 Ağustos 2015 Perşembe günü sabahın ilk ışıkları ile SAW tesislerinde çalışan arkadaşlarımızı da İlker Bey ile buluşturduk. İki buçuk saatin üzerinde bir toplantı oldu. Buradaki arkadaşlarımızda sorunlarını dile getirdi. Bu görüşmede ise, ek protokolden kaynaklı sıkıntılar ve nitelikli personel yetersizliği öne çıkan konular oldu.

İlker Bey, “ülkemiz havacılığının büyük hedeflerini başarabilmesinin önündeki en önemli engelin nitelikli iş gücü eksikliğinin olduğunu” ve bu sorunun çözümü için yapacağımız çalışmalarda bizlere her türlü desteği vereceklerini, bunun bir memleket meselesi olduğunu dile getirmiştir. Çalışanların hedeflere ulaşılması için mesleki olarak kendilerini geliştirmesini istemiş ve Türk Hava Yollarının yeni hedeflerine, yeni başarılarına,aidiyet duygusu gelişmiş çalışanlarla birlikte ulaşacaklarını belirtmiştir.

Yaptığımız görüşmelerde, samimi, çalışanlarına değer veren, çalışan sorunlarını dinleyen ve çözüm için irade gösteren üst düzey yönetici profiline tanık olduğumuzu ifade etmek isterim.

UTED Yönetimi olarak, hem THY Teknik A.Ş.’de olsun hem de diğer şirketlerimizde olsun yöneticiler üyelerimizi buluşturmaya devam edeceğiz.

18.4.2018 13:53:10
648